Põhjamaade kultuurinädal Ida-Virus ja Purtse kindluses

Katrin-Olina-Primitiva23. septembril toimub Põhjamaade kultuurinädala raames Purtse kindluses põneva Islandi kunstniku Katrín Ólína Pétursdóttir´i näitus “Läbi ehtekunsti iseendani”

Katrín Ólína ‘Pétursdóttir (1967) on Islandilt pärit disainer, kes töötab mitmes valdkonnas, tegeledes muu hulgas nii illustreerimise kui ka tootekujundusega.

Põhjamaade kultuurinädalat Ida-Virumaal külastab Katrín Ólína Pétursdóttir ehtekunstnikuna kolme eksklusiivse sündmusega, mis on segu pop-up ehtekunstinäitusest ja kohtumisõhtust kunstnikuga.

Kohtumisõhtuid vürtsitab elav muusika ja külalisesinejad, kelle elu- ja loomefilosoofia kõlab kokku Ólínaomaga. Kunstnik räägib oma uusimast projektist Primitiva, inspiratsioonist, esivanemate iidsest tarkusest, sümbolite tähendusest, väest ja ajaloost, rännakutest iseenda ja maailma avastamisel ning sellest, kuidas ehtekunsti loomise protsess on seotud tänapäevaste naistega.

Ólína uusim projekt Primitiva kujutab endast kujundite keelt, mis uurib infoajastu eksistentsiaalseid probleeme ehtekunsti kaudu. Tulemuseks on unikaalne, 40 pronksi valatud talismanist koosnev kollektsioon ning Ólína esimene teos: „Primitiva– talismanide raamat“.

„Läbi ehtekunsti iseendani: Katrín Ólína Pétursdóttir“ ootab kõiki loovusest, disainist, ehtekunstist ja kunstist huvitatuid 23. septembril 19:00 Purtse kindlusesse. Pileti maksumus on 30 eurot, mis sisaldab tervitusjooki, kolmekäigulist õhtusööki, elavat muusikat. Kuna tegu on põhjamaise kunstnikuga, siis ka pakutav menüü on põhjamaiste mõjudega:

 

  • eelroog maheveise carpaccio;
  • pearoog purtse kalameeste püütud lõhe;
  • magustoit pavlova.

 

Räägime ka veidi toidujuttu. Kuna kunstnikuõhtu on õhtusöögiga ja kohtade arv on piiratud, siis on vajalik eelnev registreerimine. Registreerida on võimalik meiliaadressil info@purtse.ee või telefonil 5174548.
Õhtu on inglise keeles.

Kunstniku kohta vaata lähemalt: http://www.primitiva.fi/
https://www.facebook.com/PrimitivaTalismans
Põhjamaade kultuurinädalast on võimalik rohkem lugeda www.norden.ee