September on Eesti Toidu kuu!

September on Eesti toidu kuu mil üle Eesti toimub erinevaid Eestitoittoiduteemalisi sündmusi. Ka Purtse kindluse restoran võtab sellest toredast ettevõtmisest osa.

Mis siis lõpuks ikkagi on see “Eest toit”? Fantaasiapind on lai ja tõlgendusi mitmeid. Kuid ennekõike saab Eesti toit ja sellest mõtlemine alguse ikka inimestelt ja tarbijatelt endilt. Kõige olulisem on see, et me eelistaksime kodumaist toorainet.

Nii anname paljudele-paljudele inimestele võimaluse maapiirkondades oma igapäevaleiba teenida. Nii anname võimaluse iseendale tunda toidus väge. Olgem ausad –  maa toidab linna! Maa linnata saab hästi hakkama, aga linn ei saa mitte kuidagi…

Mida pakub Purtse kindluse restoran? Kui möödunud aastal oli selleks räim, siis selle sügise staariks on lammas ja kamajäätis. Lammas on meile üsna lähedal asuvast Rägavare Mõisast pärit ja kama on ju suisa rahvusliku sümboliga!

Kamajäätist valmistame Purtse suppotseloomulikult ise, serveerime seda piirkonna metsadest korjatud mustikate ja aedadest korjatud vaarikatest valmistatud sooja keedisega.

Tulge proovima ja head isu!

Rohkem Eesti toidu kuust on võimalik lugeda www.eestitoit.ee